Klavírne koncerty v teple

Klavírne koncerty v teple

Priestory budovy zlatomoraveckej Základnej umeleckej školy (ZUŠ) na Župnej ulici prešli rozsiahlou rekonštrukciou, ktorej účelom bolo zníženie energetickej náročnosti. Škola sa tak po novom môže pochváliť moderným vykurovacím systémom i novým osvetlením. Rekonštrukcia historickej budovy sa začala realizovať v polovici septembra a 13. októbra 2016 sme za prítomnosti primátora Dušana Husára dielo odovzdali. Rozsiahla oprava bola zameraná na zníženie energetickej náročnosti budovy s využitím moderných technológii. Vďaka nim sa významne zvýšil tepelný aj užívateľský komfort v budove a to pri znížení nákladov. Presná výška úspor bude stanovená po zimnom období, nakoľko tento projekt nebol financovaný z úspor.

Ako povedal riaditeľ ZUŠ Tomáš Kečkéš, ide o prvú lastovičkou v meste v oblasti energetickej efektívnosti.

Rekonštrukcia bola aj jednou z mojich priorít pri nástupe do funkcie, nakoľko technické zariadenia budovy boli už dlhodobo v havarijnom stave a nevyhovovali učebnému procesu ani umeleckým aktivitám.

Tomáš Kečkéš, riaditeľ ZUŠ

Ako ďalej uviedol, na budove celkovo prebehla rekonštrukcia vykurovania, osvetlenia, zmena spôsobu ohrevu teplej vody, urobilo sa nové tepelné zaizolovanie niektorých častí budovy a taktiež sa v niektorých miestnostiach vykonalo zníženie vysokých stropov. Okrem výmený zariadení prišlo aj k modernizácii riadiaceho systému, ktorý umožňuje nastavenie rôznych profilov užívania a časových plánov rovnako ako riadenie vykurovania diaľkovo.

Vďaka celej škále opatrení dôjde k značnému poklesu výdavkov na chod školy

Tomáš Kečkéš, riaditeľ ZUŠ

Ďalšie aktuality